Okolí

Beach Pub Sokolák nebo chce-li areál Sokolského koupaliště najdete u zátoky na levém břehu Brněnské přehrady. Jde o kultovní brněnské místo, kde například Rudy Kovanda s kamarádem brněnským hercem a silákem Frantou Kocourkem tvořili brněnský „hantec”.

Na Brněnskou přehradu pohodlně přijedete „šalinou” tedy městkou tramvají (linky 1, 3, 11) a pak můžete u hlavního přístaviště nastoupit na parník a na „Sokolák” přijet výletním parníkem (druhá zastávka). Lodí se dostanete až k Veverské Bítýšce což je téměř 10 km krásné plavby. Hlavní jezero Brněnské přehrady je dlouhé 3 km, u nudistické pláže na Rokli se jezero zužuje a plavba pak pokračuje romantickými zákoutími, kolem hradu Veveří krásnou zalesněnou krajinou.

Přehrada je neodmyslitelně spjata s vodními sporty – na hladině uvidíte veslaře, kanoisty, surfaře, jachtaře, můžete si vypůjčit loďku či šlapací kolo. Hitem posledních dvou let jsou dračí lodě, chcete-li si vyzkoušet jízdu na dračí lodi, kontaktujte nás, zajistíme vám dračí loď i s instruktorem.

Okolí Brněnské přehrady je ideální pro cyklisty, je zde spoustu turistických cest, můžete celou přehradu objet na kole (cca 25 km), určitě zavítejte do lesů v okolí Pohádky máje, míst, které zviditelnil spisovatel Vilém Mrštík.

Máte-li děti navštivte brněnskou ZOO, najdete ji, opravdu pár metrů pod hrází. Jste-li fanda závodních aut či motorek, nenechte si ujít návštěvu Masarykova okruhu.

Prostě chcete-li si udělat zajímavý program, přijeďte na Beach Pub Sokolák, najdete zde klid pro příjemnou dovolenou čí víkend se spoustou zajímavých míst. Anebo naopak chcete-li strávit den v Brně, „šalina” Vás do půl hodinky dopraví do centra.